content slider

Pedikúra

Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla. Celý den nás ochotně nosí, často i s nemalou nadváhou a často trpí v nevhodné padnoucích či příliš vysokých botách. Není divu, že si pak stěžujeme na otlačeniny, puchýře či mozoly. Aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce a sloužily tak, jak je potřeba, dopřejte jim péči, jakou si zaslouží – profesionální pedikúru ve specializovaném salónu.
Klasikou je pedikúra prováděná na mokro, která je vlastně profesionální obdobou domácí péče o nohy, novinkou a hitem posledních let je pak suchá přístrojová pedikúra.

Mokrá pedikúra

Mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími a dezinfekčními přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže na prstech Následuje úprava nehtů – zastřižení a opilování podle přání klienta, ošetření nehtů Ca komplexem, případně zdobení lakem nebo gelem a pak odstraní otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. Říznutí se u zkušené a šikovné pedikérky není třeba obávat. Na závěr vám pedikérka nohy vyhladí pemzou nebo pilníkem, ošetření může někdy lechtat. Dále pokožku nohou ošetří speciálním krémem či olejem a provede kratší masáž. Klient si může za příplatek dopřát delší relaxační nebo zdravotní masáž chodidel. Závěrečná fáze je případné lakování nehtů.

Suchá pedikúra

Při suché pedikúře nedochází k manipulaci se skalpelem a je tudíž bezpečnější, také tu není riziko nákazy plísněmi, protože se nohy nenamáčejí ve vodě, která může přenášet plísně. Nehrozí u ní říznutí, protože se používá speciální bruska, která jemně obrušuje ztvrdlou kůži. Díky tomu je metoda vhodná i pro diabetiky a lidi trpící plísněmi.
Postup suché pedikúry
Pedikérka nehty nejprve vydesinfikuje a pak se věnuje úpravě nehtů – zkrátí a upraví jejich tvar i tloušťku a ošetří případné zarostlé nehty. Obrousí ztvrdlou kůži v jejich okolí. V další fázi se pak věnuje odstraňování ztvrdlé kůže, otlaků a mozolů na chodidlech s pomocí vysokorychlostní brusky. Na závěr pedikérka celé nohy ošetří krémem či olejem a dopřeje vám krátký relaxační masáž chodidel, závěrečná fáze je ošetření nehtů Ca komplexem a lakování nehtů. Klient si může za příplatek dopřát delší relaxační nebo zdravotní masáž chodidel.

T-studio Hana Nehybová
Palackého 112/35, 288 02 Nymburk
+420 325 532 667
e-mail: nehybova01@seznam.cz

Otevírací doba:
Po - Pa - 9:00 - 19:00
So - svatební líčení
případně dle domluvy